پنل خورشیدی

پنل خورشیدی

پنل خورشیدی

پنل  خورشیدی در رشت

باتوجه به اینکه تقاضای جهانی برق روز به روز درحال افزایش است  ایجاد منابع انرژی متعارف مانند نیروگاه های نفت، گاز و ذغال سنگ دیگر پاسخگوی این تقاضا ها نیست چرا که علاوه بر افزایش آلودگی زیست محیطی هزینه راه اندازی بسیار بالایی را به خود اختصاصی می دهند. منابع انرژی غیر متعارف مانند نیروگاه خورشیدی، نیروگاه های بادی و … می توانند گزینه های بسیار بهتری در مقایسه با منابع انرژی فسیلی باشند چرا که علاوه بر کاهش آلودگی زیست محیطی  به دلیل استفاده از نورخورشید یا باد  این انرژی ها را می توانند در هر نقطه از سطح زمین به دست بیاورند از همین رو نیاز به سوخت ندارند !.
 

برق خورشیدی چیست؟

برق خورشیدی نور آفتاب را تبدیل به یک جریان الکتریکی یا گرمای مورد استفاده برای تامین برق برای خانه و یا ساختمان می کند. پانل های خورشیدی به عنوان مجموعه ای از تعداد زیادی سلول خورشیدی کوچک ساخته می شوند که در یک منطقه بزرگ برای تامین قدرت کافی قرار می گیرند. بزرگتر، غلظت نور به سلول می رسد که بیشتر تولید برق یا گرما تولید می شود.

انواع اصلی برق خورشیدی

بطور کلی پنل های خورشیدی که در حال حاضر در بازار هستند از دو نوع زیر می باشند :
مونو کریستال
پلی کریستال
 همانطور که از نامهای Monocrystalline و Polycrystalline اشاره می شود هر دو نوع سلول های خورشیدی هستند که از سیلیکون بلوری ساخته شده اند. تقریبا همه نقل قول هایی که شما در هنگام خرید برق خورشیدی برای خانه تان دریافت می کنید از برق خورشیدی کریستالی استفاده می کنند. اگر در گیلان ساکن هستید شما میتوانید جهت سفارش پنل خورشیدی در رشت اقدام کنید و با ما در تماس باشید.

مهمترین تفاوت پنل های مونوکریستال و پلی کریستال چیست؟

بزرگترین تفاوت بین این دو ، این است که پنل های مونو كريستال 22٪ از پرتوهای قابل استفاده را به انرژی تبدیل می کنند ، در حالی که پنل های پلي کریستالی تنها 14-16٪ از پرتوهای قابل استفاده را به انرژی تبدیل می کنند. علاوه بر این ، پنل های پلي کریستالی از فضای بسیار بیشتری برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته DC استفاده می کنند تصویر (1). هر یک از پنل های خورشیدی منو کریستال و پلی کریستال در شعبه دفتر مرکزی رشت موجود می باشد که هم بصورت حضوری و هم به صورت آنلاین می توانید ثبت سفارش کنید.
 

پنل خورشیدی

تصویر (1)آرایش سلولی پنل خورشیدی پلی کریستال و مونو کریستال
 

آیا در هوای ابری  نیز پنل های خورشیدی برق تولید می کنند؟

پنل خورشیدی

یکی از رایج ترین سوالات این است که در شرایط ابری مانند استان گیلان که اکثرا هوا آفتابی نیست آیا انرژی الکتریکی همچنان توسط این پنل ها تولید می شود ؟ که باید گفت بله ، مبنی تولید انرژی الکتریکی توسط این پنل ها وجود نور و روشنایی است حال ممکن است این میزان از نور در روزهای آفتابی بیشتر باشد ولی در هوای ابری کمتر باشد  در نهایت تولید انرژی توسط این پنل ها متوقف نخواهد شد.
 

کاربرد پنل خورشیدی مونو کریستال کجاست  ؟

پنل خورشیدی پلی کریستال در مناطق گرمسیر مناسب تر است به این دلیل که سطح آن روشن تر و انرژی تابشی خورشید را جذب می کند در مناطق ابری نظیر استان گیلان و شهر رشت ، راندمان پنل خورشیدی مونو کریستال در هوای ابری بستگی به جنس خود پنل خورشیدی و تراکم ابرها دارد اما برای تولید برق یا انرژی خورشیدی کافی می باشد. تاثیر فصل در عملکرد پنل خورشیدی مونو کریستال اهمیت به سزایی دارد، و همان طور که می دانید پنل خورشیدی مونو کریستال بر اساس نور خورشیدی و آفتاب کار می کند. هرچه طول روز بیشتر باشد انرژی خورشید، بیشتر به پنل می رسد. نکته دیگر این که پنل خورشیدی مونو کریستال به صورت زاویه دار ، یعنی به صورت مستقیم به طور موازی ، همراه با تابش آفتاب روی پنل خورشیدی تاثیر گذار خواهد بود. و ضمن این که در روزهای بارانی و برفی زمانی که روش سر بخوره می تواند کمک کند تا گرد و غبار پنل خورشیدی پاک شود و این باعث می شود شدت جذب نور بیشتر شود .

خرید پنل  خورشیدی از شرکت سیمرغ الکترونیک در گیلان!

شرکت فناوران الکترونیکی سیمرغ با چندین سال سابقه در حوزه فروش پنل های خورشیدی ،  محصولات برق اضطراری ، سیستم های نظارتی و امنیتی ، استابلایزر و … در گیلان شهر رشت در خدمت شماست. همچنین برای خرید محصولات می توانید از فروشگاه سیمرغ الکترونیک به صورت آنلاین استفاده کنید و از خدمات آن با بهترین قیمت و ضمانت بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *